III sesja Rady Powiatu Bartoszyckiego odbyła się 10 czerwca 2024 roku na wniosek zarządu powiatu, złożony przez wicestarostę Pawła Wójcika. Obrady otworzył przewodniczący Rady, Wojciech Prokocki, który przywitał wszystkich obecnych i przypomniał, że sesja jest transmitowana oraz rejestrowana.
Porządek obrad obejmował:
Po odczytaniu porządku obrad, przewodniczący stwierdził prawomocność sesji, informując, że obecnych jest 15 radnych, a dwóch jest nieobecnych. Następnie przeszli do głosowania nad projektem uchwały.
Przewodniczący odczytał projekt uchwały dotyczący powołania Rady Społecznej przy Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach. W skład Rady weszli:
Uchwała określa także, że pierwsze posiedzenie Rady Społecznej odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu obrad sesji. W uchwale stwierdzono również, że traci moc wcześniejsza uchwała z 2019 roku w tej samej sprawie.
Elżbieta Zabłocka, starosta, przedstawiła rolę Rady Społecznej, podkreślając, że jest to organ opiniodawczy, który nie podejmuje decyzji, ale przedstawia wnioski i opinie w sprawach związanych z działalnością szpitala. Zaznaczyła, że Rada zajmuje się m.in. opiniowaniem zakupów sprzętu medycznego, analizą skarg pacjentów oraz innymi zadaniami określonymi w ustawie.
Po wyjaśnieniach, przewodniczący zapytał, czy są jakieś dodatkowe pytania do projektu uchwały. Po stwierdzeniu braku pytań, ogłosił głosowanie. Wyniki głosowania przedstawiały się następująco:
Uchwała została przyjęta przez Radę Powiatu.
Po podjęciu uchwały, przewodniczący Wojciech Prokocki podziękował wszystkim za udział i zamknął obrady III sesji Rady Powiatu Bartoszyckiego.
Sesja przebiegła sprawnie, a jej głównym celem było powołanie Rady Społecznej, co ma na celu poprawę funkcjonowania szpitala w Bartoszycach oraz lepsze reprezentowanie interesów mieszkańców w kwestiach zdrowotnych.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.